was successfully added to your cart.
LEDSoraaToshiba

Kui palju erineb eri CRI-ga LED valgustus?

By 1. apr. 2018 No Comments

Valisime neli erinevat 3000k valgustemperatuuriga pirni ning valgustasime sama objekti.
Tulemus on silmatorkav.

    1. Vasakult esimene foto on valgustatud odava led pirniga, 3000k cri 80. Paraku ei ole paigas ilmselt ei cri ega ka valgustemperatuur. Valgus on väga külm ja hägune ja värvid väga kahvatud.
    2. Vasakult teine foto on valgustatud tuntud tootja kvaliteetse, 3000k ja cri 80 led pirniga. Esimesega võrreldes on vahe ikka päris suur, kuigi värvid on ikkagi päris kahvatud ja kogu pilti katab rohekas-kollakas jume.
    3. Kolmas pilt on valgustatud Toshiba 3000k ja cri 90 led pirniga. Siin on juba värvid päris head, kuigi pilti katab veel õrn kollakas jume. Ilmselt parim valik koduseks kasutamiseks arvestades hinna ja valguse kvaliteedi suhet.
    4. Neljas pilt on valgustatud Soraa 3000 ja cri95, R9 95 led pirniga. Siin paistab pilt sellisena nagu kunstnik nägi seda maalides päevavalguses. Värvid on selged ja teravad ja valged ning heledad toonid on ka kõik sellised nagu nad paistaks päevavalguses. Soraa pirnid ja valgustid on ainukesed, mis ei moonuta valgustatava objekti värve.

Topled Toshiba Soraa CRI

Tasub märkida et pilt ei edasta erinevusi päris täpselt, reaalselt on erinevus veel suurem. Samuti ei paista see erinevus välja vaid kunsti valgustades vaid kõiges meie ümber, toit, riided, seina valitud värv jms. Meid ümbritseval valgusel on otsene mõju meie heaolule ja seetõttu oleks soovitav kasutada võimalikult kõrge CRI-ga valgusallikaid.