was successfully added to your cart.

1. LED ON KALLIS – LED pirnid on kallimad kui hõõgniidiga pirnid ja säästupirnid ja algne investeering on suur aga arvestades energiasäästu ja eluiga tasub investeering ennast ära. LED pirnide hinnad on oma suure languse ära teinud ja edasine hinnalangus on juba stabiilsem ja vähem märkimisväärne, mistõttu pole ka mõtet edasi lükata üleminekut lootuses et lähevad veel odavamaks. Kui keskmisel elektriarvel moodustab valguse osakaal umbes 15% siis arvestades kuidas teised kodumasinad muutuvad ökonoomsemaks see protsent aina suureneb kui ei asendata energiasäästlike valgusallikatega.

2. LED LÄHE KUUMAKS – LED pirnid eritavad siiski üpriski palju soojust küll aga mitte nii palju kui hõõgniidiga pirnid. Ei kõrveta kätt kui katsuda põlevat LED pirni.

3. EI ANNA PIISAVALT VALGUST – LED pirnid annavad samapalju valgust kui hõõgniidiga pirnid mida nad asendavad (nt 60w pirni LED asendus=860 luumenit). Kuid tõesti on ilmselt turul tooteid mis ei anna nii palju valgust kui pakendil kirjas.

4. VALGUSE KVALITEET ON KEHV – Parimate tootjate LED pirnid on juba nii head, et tavakasutaja silm ei suuda märgata erinevust. Paraku on turul vägagi palju tooteid mis kipuvad seda müüti kinnitama.

5. EI TÖÖTA KÜLMAS – LED töötab isegi efektiivsemalt ja kestab kauem külmades temperatuurides. Kuumus on see, mis kipub eluiga lühendama, kuna LED vajab jahutust. Siinkohal tasub märkida et kõik LED pirnid ei sobi kasutamiseks kinnisesse valgustisse.

6. LED VAJAB AEGA SOOJENEMISEKS – LED põleb sisselülitamisel kohe täie võimsusega.

7. LED ON SILMALE KAHJULIK – LED valgus on silmale ohutu. Küll aga LED valguse eritatav tugev sinise spektri osa häirib ööpäevarütmi, samuti nagu arvuti- ja telefoniekraanidki