was successfully added to your cart.

Hõõgniidiga pirni ostma minnes oli lihtne- läksid poodi, vaatasid karbi pealt mitme vatine pirn on ja ostsid ära. LED pirnide puhul on erinevaid näitajaid palju rohkem mida jälgida.

Kuigi enamus LED pirnide pakendil on kirjas mitme vatise hõõgniidiga pirni asendusega on tegu, siis lisaks tuleks vaadata ka luumeneid. Luumen on valguse kogus mida pirn toodab:

25w asendus min. 250 luumenit

40w asendus min. 450 luumenit

60w asendus min.800 luumenit

75w asendus min. 1100 luumenit

100w asendus min 1500 luumenit

Valguse värvus- LED pirnide üheks eeliseks hõõgniidiga pirni ees on võimalus valida erineva värvustemperatuuriga valgust. See on pakendil märgitud Kelvinitega. Kelvinite skaala on väga lai, koju valgust valides piisab kui teada et:

2700-3200K soe valgus

4000k neutraalne valgus

5000-6500 külm valgus

Toshiba LED filament globe topled
Toshiba led filament candle topled
Toshiba LED Filament Bulb topled

Järgmiseks tuleks jälgida pakendil CRI-d ehk värviedastusindeksit. Lihtsalt öeldes näitab see valguse kvaliteeti, kui tõepärased paistavad värvitoonid selle pirni valguses. Enamiku LED pirnide CRI on Ra80, mille kohta võiks öelda „käib kah“. Parematel on CRI Ra90- valguse kvaliteet on tavakasutajale piisavalt lähedal hõõgniidiga pirni omale (CRI Ra100). Parimatel on CRI Ra95 ja rohkem- need on pigem professionaalseks kasutamiseks (nt. galeriid), aga miks ka mitte nõudliku kliendi koju.

Valgusvihu nurk- seda tuleb jälgida eelkõige kohtvalgusteid valides. On suur vahe kas nt. 350 luumenit on jaotatud 35° peale või 120° peale.

Dimmerdamine- erinevalt hõõgniidiga pirnist mis kõik on dimmerdatavad, tuleb LED pirnidel dimmerdavus lisavarustusena. Lisaks tuleb suure tõenäosusega välja vahetada ka dimmer LED dimmeri vastu. See selgub alles peale proovimist.

Pirni kuju ja suurus- seda jälle eelkõige kohtvalgusteid valides. Nt võib juhtuda et ostate LED asenduse ja koju minnes avastate et see ei mahugi teie kohtvalgusti raami.

Kui jõuate ostmiseni , siis kuna üleminek LED valguseleon suur ühekordne investeering, on meie soovitus osta alguses üks pirn prooviks. Vahetades alguses ühe pirni, saate seda võrrelda olemasolevate hõõgniidiga pirnidega. Jälgides peaks eelkõige seda, kui sarnane on LED-pirni valgus hõõgniidiga pirni valgusele, see on pirni headuse indikaator. Kui valgus on ikka väga erinev (sinakas/ rohekas/ kahvatu/ hägune), siis tasuks kaaluda mõne teise tootja toodet. Paraku on nii et erinevate tootjate samade näitajatega tooted võivad olla ikka väga erinevad. Kuigi energiasääst on lahe ei peaks selle nimel siiski kannatama Sinu heaolu, kuna sind ümbritseval valgusel on väga suur roll selles.

 

Topled